חומר איטום קיר חיצוני

חומר איטום קיר חיצוני – מהם החומרים לאיטום קירות חיצוניים

מהו חומר איטום קיר חיצוני?

חומר איטום לקיר חיצוני הוא בעצם חומר שבשילוב עם שיטת איטום קירות חיצוניים מהווה מערכת איטום. חומר איטום קיר חיצוני הוא לרוב חומר מבודד ממים, כך בשילוב עם השיטה הנכונה נוצרת שכבת איטום לקירות החיצוניים שמגנה עליהם מחדירת מים וממפגעי מזג האוויר. קיימים חומרי איטום קירות חיצוניים רבים ומגוונים בשוק, כל חומר דורש התאמה מדויקת לשיטת העבודה ולמצב הנוכחי של המשטח אותו אוטמים. יש לסמוך אך ורק על בעל מקצוע עם ידע וניסיון רב בביצוע התאמה של חומר איטום קיר חיצוני לשיטת העבודה המתאימה למצב, מאחר והתאמה לא מדויקת או שגויה תגרום לתקלות ולמערכת איטום לקויה שלא תבצע את תפקידה כראוי ולא תשמר לאורך זמן רב.

מהו איטום קירות חיצוניים?

איטום קירות חיצוניים זהו תהליך בו מונחת שכבת איטום על החלק החיצוני של הקיר ובשילוב עם חומרים נוספים ברוב המקרים, נוצרת מערכת איטום המונעת בצורה מוחלטת חדירת מי גשמים. חשוב מאוד שיהיה איטום קירות חיצוניים סביב קירותיכם ושמערכת איטום זו לא תהיה לקויה או בעלת פגמים, זאת מאחר ומחסור או לקות באיטום תגרור לתופעות לא נעימות שנרצה להימנע מהן – רטיבות בקיר, נזילות מהתקרה ועובש מתפשט. כל אלו נגרמים כתוצאה מחדירת מים אל תוך הקירות והצטברותם שם, ברגע שהם עומדים שם זמן רב מתחיל להתפתח עובש, שלרוב בא אחרי שהרטיבות בקיר מתחילה. במקרים קיצוניים יתחילו גם נזילות מהקיר.

מהם החומרים בהם משתמשים לאיטום קירות חיצוניים?

קיימים חומרים רבים בשוק המשמשים לאיטום קיר חיצוני, החומרים הנפוצים ביותר בשימוש הם חומרים על בסיס צמנטי, אלו הם חומרים הבאים מאותה משפחת חומרים מהם בנויה תשתית הבנייה, אין פלא שקבלני הבניין אוהבים להשתמש בחומרים על בסיס צמנטי, חומרים אלו מתחברים בקלות אל התשתית של הבניין ולא מהווים סיכון של קריסה. חומרים נוספים הנפוצים בעיקר לביצוע זול הם חומרים על בסיס אקרילי, אלו הם חומרים זולים והביצוע שלהם הוא לא יקר, הם מהווים פתרון מספק וטוב אם מיושמים כהלכה. חומרים נוספים הנפוצים בשוק הם חומרים על בסיס סילוקסן, פולאריטן וביטומן.

Leave a comment

עליך להיות מחובר בשביל לפרסם תגובה.
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו!