יריעות איטום

יריעות איטום – איטום ביריעות ביטומניות

מהן יריעות איטום?

יריעות איטום או בשמן השני, יריעות ביטומניות, הן רצועות מתועשות העשויות מחומר הביטומן.רצועות אלו ראות כמו גליל ומשמשות בתחומים רבים בעולם האיטום – איטום גגות, קירות ועוד.. קיימים סוגים רבים של יריעות איטום, אך ההבדלה העיקרית ביניהן היא בפולימר המעשיר אותן. ישנן שני סוגי יריעות איטום, יריעות המועשרות בפולימר APP שזה בעצם פלסטיק, ויריעות המועשרות בפולימר SBS שזה בעצם גומי סינתטי. שני סוגי היריעות הן גמישות, אך יריעות מסוג APP מסוגלות להתרחב בלבד ולא להתכווץ בעוד שיריעות SBS מסוגלות גם להתכווץ וגם להתרחב. היריעות משווקות בשני צורות – בעובי של 4 מ"מ ואורך של כ-10 מטרים או בעובי של 5 מ"מ ואורך של כ-7.5 מטרים. יריעות איטום הן שיטת איטום מתקדמת וחדשנית בעולם האיטום והנה השיטה הנפוצה ביותר לשימוש והמומלצת ביותר לשימוש.

היתרונות של יריעות איטום

ליריעות איטום יתרונות רבים על פני שיטות אחרות, המייחדים אותן וגורמים להם להיות יעילות יותר ואטרקטיביות יותר לשימוש. יריעות האיטום יוצרות שכבה אטימה ואחידה נגד מים המונעת חדירה בצורה מוחלטת ואבסולוטית, רק במקרה בו יש חור פיזי או קרע במעטפת האיטום תתרחש חדירת מים. היריעות הינן חסינות לקרני UV בזכות חומרים מיוחדים המצפים אותן, בזכות הגנה זו הן נשמרות מבלאי ואין צורך לטיפולים שנתיים לשימור התוצאה. היריעות הן כמעט תמיד הפתרון הטוב ביותר, המקרה היחיד בו לא כדאי להשתמש ביריעות איטום הוא כאשר האיטום מתבצע על שטח קטן ולא רציף, עם הפרעות מרובות וכדומה..

אופן השימוש ביריעות איטום

בשימוש ביריעות איטום ישנן שני צורות יישום: איטום הגג בשכבת יריעות איטום יחידה איטום הגג בשכבת יריעות איטום כפולה. לרוב הלקוחות נמליץ לבצע איטום בשכבה יחידה שכן אין צורך בשני שכבות לצורך איטום טוב ממים, במקרים חריגים ומחמירים יש אפשרו לבצע איטום כפול. שלבי האיטום בשכבה יחידה: ניקוי יסודי של הגג מריחת פריימר ביטומני ייבוש הפריימר (בערך כ-4 שעות) ריתוך יריעות חיזוק ברולקות בדיקת מרזבים וטיפול פרטני בעל אחד ואחד מהם לבדיקת סתימות ואיטומם ריתוך היריעות על שטח הגג ריתוך יריעות ברולקות לאורך המעקה

Leave a comment

עליך להיות מחובר בשביל לפרסם תגובה.
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו!