יריעות זפת

יריעות זפת – מהן, כיצד משתמשים בהן ומדוע כדאי לבצע איטום ביריעות זפת?

מהן יריעות זפת?

יריעות זפת הן חומר איטום חדיש כמו שיטת האיטום ביריעות שמהווה שיטה עדכנית ומפותחת. יריעות זפת הן בעצם שם נוסף ליריעות ביטומניות, היריעות הביטומניות הן גלילים המיוצרים בייצור המוני שמגיעים בתור מן "רצועות". רצועות אלו מגיעות בגדלים שונים – 4 או 5 מ"מ ו10 או 7.5 מטר. השימוש הנרחב והנפוץ ביותר בתחום האיטום כיום הוא ביריעות בעובי של 5 מ"מ ואורך של 7.5 מטר. קיימים שני סוגים של יריעות זפת, יריעות זפת המועשרות בפלסטיק (פולימר APP) ויריעות זפת המועשרות בגומי (פולימר SBS). לכל סוג של יריעות תכונות שונות המייחדות אותו ומתאימות אותו לשיטות מסוימות ותחומי איטום שונים. השימוש הרחב ביותר והפופולרי ביותר בתחום האיטום הוא ביריעות זפת המועשרות בפלסטיק – פולימר APP. השימוש ביריעות זפת הוא רחב מאוד בתחום האיטום, ניתן לאטום בעזרתן גגות, קירות ,תשתיות, מרתפים, מרפסות ועוד…

כיצד משתמשים ביריעות זפת?

בשימוש ביריעות זפת יש שני צורות יישום, ניתן ליישם אותן בשכבה אחת או בשתי שכבות. ברוב המקרים איטום בשכבה אחת הוא דיי והותר. בשביל לאטום בעזרת יריעות זפת חשוב קודם כל לדאוג ששטח האיטום נקי באופן ייסודי, שאין עליו אבנים, לכלוך, שאריות ועוד… אם המשטח לא נקי יש לנקות אותו ולהחליק אותו. לאחר מכן יש למרוח חומר בסיס ביטומני בכמות של בין 200 ל300 גרם למ"ר, ולחכות שחומר הבסיס יתייבש, תהליך זה לוקח לפחות 4 שעות או יותר. אחר כך יש לרתך יריעות חיזוק ברולקות ולבדוק את המרזבים בצורה יסודית, לטפל בסתומות ולאטום אותם. בשלב הבא יש לרתך את היריעות לאורך המשטח ולרתך יריעות נוספות ברולקות לכל אורך המעקה. ישנה אפשרות לצבעות את אזור החפיפה בין היריעות בחומר לבן בשביל לתרום להפחתת הבלאי, ניתן גם לאבטח את היריעות בסרגל אלומיניום ולוודא שאוטמים אותו לאחר החיזוק.

מדוע כדאי להשתמש ביריעות זפת?

יריעות זפת הן שיטה חדשנית ודינמית, היא מתאימה כמעט לכל מצב ומקרה וניתן להתאים אותה ליישם אותה בדרכים שונות בכדי שתהיה התאמה. יריעות זפת זו שיטה יעילה, משתמרת לאורך זמן, מהירה, קלה ליישום ולא מסוכנת או מזהמת את הסביבה.

Leave a comment

עליך להיות מחובר בשביל לפרסם תגובה.
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו!