עבודות איטום

כיצד נפטר מעובש בקירות לתמיד?

מהו עובש

עובש הוא שם כולל למשפחת הפטריות, כך שכל עובש הוא בעצם סוג של פטריה. העובש מתפתח בעיקר על מזונות מקולקלים ומשטחים לחים, כך שלדוגמה בננה ישנה השוכבת זמן רב היא מצע גידול אידאלי בשביל עובש, כך גם קיר עם רטיבות לאורך זמן רב. העובש מתפתח בצורות וגדלים שונים : בצורות של נקודות, עיגולים, נגעים, ובצבעים ירוקים, לבנים, סגולים ועוד… כל עובש סוג עובש נראה שונה כתלות במצע הגידול שלו, על קיר לדוגמה, עובש יופיע בצורת נקודות ירוקות קטנות המתפשטות לאורך הקיר. העובש הוא מסוכן מאחר והוא מכיל נבגים, אלו הם צורות של חיידקים שבתנאים מסוימים מהווים גורמי מחלות לבני האדם, לכן נרצה להימנע מאכילת מזונות מקולקלים עם עובש וממפגש עם עובש בכללי.

מדוע נוצר עובש בקירות

העובש בקירות נוצר כתוצאה מלחות מתמשכת בקיר. הלחות הזו נוצרת כתוצאה ממים המצטברים בחלק הפנימי של הקיר ונכלאים שם ללא דרך לצאת. מים אלו מגיעים לשם דרך סדקים בקיר או במעטפת האיטום, הסדקים מגיעים בגדלים שונים, מהסדקים הקטנים שנמצאים בשכבת החיפוי והטיח בלבד וקל מאוד לפתור אותם, עד לסדקים הגדולים שחודרים את עובי הקיר וגורמים לשלל בעיות וקשיים בתיקונם. בזכות סדקים אלו, מים יכולים להיכנס לתוך החלק הפנימי של הבניין, שם הם נכלאים מתחת לשכבת החיפוי ומצטברים עד שמתקבלת לחות בקיר, רטיבות בקיר ואף נזילות ועובש במקרים מתקדמים. סדקים אלו לרוב נוצרים כתוצאה ממערכת איטום קירות חיצוניים לקויה, שנעשתה בצורה לא מקצועית ואיכותית מספיק מסיבות שונות.

איך נפטר מעובש בקירות

הדרך היחידה להיפטר מעובש בקירות היא לפנות לבעיה מהשורש, כלומר לטפל במקור הבעיה – לקות באיטום הקירות החיצוניים. גירוד העובש או צביעת הקיר לא יפתרו את הבעיה, שכן הלקות עדיין קיימת ומים ממשיכים לחדור אל תוך הבניין ולהרטיב את הקיר בהדרגה. כל עוד לא נפתור את הבעיה המקורית, המים ימשיכו לחדור והמצב יחמיר עוד ועוד. בסופו של דבר יהיה צורך בתיקון הליקוי שבמערכת איטום, לכן עדיף לא לחכות לרגע האחרון ולעשות זאת ברגע שמגלים את הבעיה, לפני שהטיפול נהיה מורכב יותר ויקר יותר.

Leave a comment

עליך להיות מחובר בשביל לפרסם תגובה.
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו!