איטום מרפסת – מהו, החשיבות והשיטות

איטום מרפסת – מהו?

איטום מרפסת הוא תחום בעבודות האיטום שמהווה אחת העבודות המסובכות והמורכבות ביותר בעולם האיטום. למרות הקושי, חשוב לבצע איטום ברמת איכות גבוהה מאחר ואיטום מרפסת שהתבצע בצורה לקויה או לא תקינה עלול לגרום לנזקים רבים לבניין ולדירות בו. ברגע במזהים נזילות או רטיבות, הדבר מעיד על ליקוי באיטום מרפסת, מצב זו דורש התייחסות מידית אחרת המצב יחמיר, הטיפול יתארך ויתייקר. איטום מרפסת הוא תחום שאין לקחת בקלות ראש, חשוב מאוד לבצע איטום מרפסת איכותי בכדי למנוע תקלות עתידיות וצורך בתיקונים.

החשיבות באיטום מרפסת איכותי

ישנה חשיבות רבה לאיטום מרפסת, המרפסת היא חלק של הסלון או החדר אשר נמצא מחוץ לבית ולכן היא חשופה למי גשמים ומפגעי מזג האוויר. לכן, חשוב מאוד שהאיטום של רצפת המרפסת והמרפסת יהיה תקין ואיכותי, אחרת הדבר עלול לגרור נזקים רבים לדירה ולשכניה ופגיעה במערכת האיטום של כל הבניין כולו. במקרה של איטום מרפסת לקוי עם הזמן נוצרים סדקים ובקעים במעטפת המרפסת ובעובי שלה, אלו מאפשרים חדירת מים אל תוך החלק הפנימי של הבניין ואל הבית. חדירת המים גורמת לרטיבות בקירות, נזילות והמקרים חמורים התפתחות של עובש על האזורים הלחים. המים עלולים אף לחדור לחלקה של השכן ולגרום לנזקים גם לדירה שלו

השיטות

בגלל ההתפתחות בשוני סוגי הבנייה, שיטות האיטום, סוגי המרפסות, סוגי החומרים והתקלות המגוונות, התפתח הצורך בשיטות שונות לאיטום מרפסות לטיפול בכל בעיה ותקלה בהתאם. יש צורך בבעל מקצוע מנוסה בעל ידע רב בכדי להתאים את שיטת האיטום המתאימה ביותר והחומרים הטובים ביותר לסוג המרפסת וסוג הבנייה וכן לסוג התקלה. בעלי המקצוע שמתעסקים באיטום מרפסת ובעבודות האיטום בכללי נקראים "קבלני איטום”. שתי השיטו העיקריות לביצוע איטום מרפסת הן:

1. שיטת הפירוק וריצוף מחדש: זוהי שיטה יעילה מאוד ובטוחה מאוד, היא איכותית מאוד אך גם יקרה מאוד. שיטה זו היא איטית ולכן צורכת זמן עבודה רב , היא נחשבת למורכבת ומסובכת ולכן דורשת כוח אדם רב.בשיטה זו מוציאים את כל הריצוף הקיים של המרפסת, ומבצעים איטום מרפסת מחודש שהינו חזק ואיכותי יותר מן הקודם הוא שמהווה איטום חדש שהוסף לאחר שהיה חסר. לאחר מכן מבצעים ריצוף חדש ומשופר של המרפסת. שיטה זו מספקת פתרון לטווח הארוך ומונעת נזילות בצורה יעילה ואפקטיבית.

2. חירוץ ואטימה מחדש: שיטה זו היא יעילה מאוד, היא נחשבת לשיטה חדשה ומאוד מומלצת. שיטה זו הנה פחות מסובכת ומורכבת, מהירה יותר, איכותית לא פחות ובאותו הזמן זולה יותר משיטת הפירוק וריצוף מחדש. זוהי השיטה שאנו תמיד ממליצים ללקוחותינו. השימוש בשיטה זו הוא תוך זיהוי אזורי הכשל של האיטום הקיים, חירוץ האזור ואטימה מחדש.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו!