איתור נזילות מים – מהי נזילת מים וכיצד נאתר אותה?

מהי נזילת מים?

אם יצא לכם להיתקל ברטיבות או בנזילה בתקרה, אתם מודעים לכמה שהבעיה מעצבנת ומציקה. רטיבות בחלקי הבית ונזילות התופעות הנפוצות ביותר של מחסור במערכת איטום קירות חיצוניים או ליקויים ותקלות במערכת איטום קיימת שהינה ברמת איכות ירודה. נזילת מים היא בעצם חדירת של מים אל תוך החלק הפנימי של המבנה, לרוב על ידי סדק או חור שנוצר בקיר ומהווה כשל במערכת האיטום. מים אלו מצטברים בחלקים הפנימיים של הבניין וגורמים להרטבת הקירות והתקרות, אם נותנים לבעיה להחמיר יתחילו נזילות ועובש יתחיל להתפתח בחלקים הרטובים. בכדי לטפל בכל אלו, יש צורך באיתור נזילות מים מקצועי ומיפוי הכשלים במערכת האיטום. אל תזלזלו בבעיה ותמשכו את השיחה להתייעצות עם בעל מקצוע עד לרגע האחרון, הנזילה לא תיעלם מעצמה ורק תחמיר ככל שהזמן עובר.

ביצוע איתור נזלות מים

ברגע שמזהים נזילה, חשוב ליצור קשר במידית עם בעל מקצוע שיבוא ויאבחן את המצב. בעל המקצוע ינסה לאתר את מקור הנזילה על ידי בחינת הבית והאזורים שמהווים בעיה תוך שימוש בשיטות איתור נזילות מים ייעודיות. הוא יבחן גם את כל האזורים במבנה, גם אזורים שאינם מהווים בעיה. כך הוא יוכל למפות את כל הכשלים במערכת האיטום, גם אלו שניתן להבחין בהם וגם אלו שלא נראים לעין ומהווים בעיה עתידית. טיפול מקצועי ואיכותי הוא טיפול שכבתי וכולל של איתור נזילות מים, הכולל מיפוי של כל הכשלים הקיימים בכדי לספק פתרון לטווח הרחוק. ברוב המקרים הדרך היחידה לפתור את הבעיה היא לא נקודתית אלא שכבתית.
במקרים רבים בעל המקצוע ישתמש במצלמה מיוחדת הנקראת מצלמה תרמית לצורך איתור נזילות מים, זוהי מלצמה המשמשת לזיהוי נזילות ורטיבויות. מצלמה זו עובדת על זיהוי גלי אינפרה אדומים וגילוי הטמפרטורה של אובייקטים בסביבה. בעל מקצוע בעל ידע נרחב יידע להשתמש במיפוי ובמה שנראה במצלמה זו לגילוי מקור הנזילות ואיתור נזילות מים ואזורי הרטיבות על ידי זיהוי הפרשי טמפרטורות. השימוש במצלמה תרמית הוא מדויק יותר ומשמש במקרים בהם בעל המקצוע לא מצליח לבצע איתור נזילות מים בעצמו עבור כל האזורים, המצלמה מספקת מיפוי מדויק של כל מיקומי הנזילות. לאחר זיהוי הנזילות נטפל בהן בדרכים שונות המותאמות לכל מקרה ומצב.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו!