קבלני איטום – מי הם ומה הם עושים?

קבלני איטום אלו הם בעלי מקצוע העוסקים בעבודות האיטום למיניהן – איטום תשתיות, איטום גגות, איטום גגות בסנפלינג בגובה, איטום קירות ועוד… התפקיד של קבלן איטום כיום הוא רחב מאוד ומתפצל להתמחויות רבות אפשריות.

קבלן איטום – עכשיו ופעם

בעבר, המקצוע שאנו מכנים כיום "קבלן איטום" היה נקרא בכלל זפת. זאת מכיוון שבעבר החומר במרכזי והעיקרי בו השתמשו למטרות איטום היה זפת. עם ההתפתחות הטכנולוגית בשנים האחרונות, התפתחו שיטות רבות נוספות לביצוע עבודות איטום. לרוב, חברת איטום תתמחה במספר תחומים מסוימים – לדוגמא התמחות באיטום גגות ישנים, התמחות בעבודות איטום בגבהים, התמחות באיטום מבנים וכו'…
עם התפתחות הטכנולוגיה והבנייה, וייעול תהליכים קיימים, הומצאו חומרי איטום רבים ומגוונים המתאימים לכל מצב. בכדי לתת פתרון איטום מיטבי, יש לדעת באיזה חומר איטום להשתמש בהתחשב בנסיבות המקרה וסוג האיטום.

איך לבחור קבלן איטום?

חשוב מאוד לעשות בחירה מושכלת בעת בחירת קבלן איטום, חשוב מאוד לבדוק כי יש לו ניסיון רב בסוג האיטום לו אתם זקוקים, שהוא מקצועי ושהעבודות הקודמות שלו הן מוצלחות ואיכותיות.
כמו תחומים רבים, תחום האיטום הוא תחום מאוד "פרוץ", מה שנותן יד לאנשים "חרטטנים" או "רמאים" להסתנן למערכת ולבצע עבודות איטום שאינן מקצועיות ואף מביישות את שם המקצוע.
מאחר ואין צורך בשום דיפלומה או הסמכה בשביל לעבוד בתחום זה, חשוב מאוד לוודא שקבלן האיטום שאתם בוחרים מחזיק בתעודת "אוטם מורשה". בישראל ישנם מספר מוסדות לימוד המסמיכים קבלני איטום מקצועיים, קבלן איטום אשר סיים את לימודיו במוסד כזה וקיבל הסכמה מקצועית ייקרא "קבלן איטום מורשה". מומלץ מאוד לוודא שקבלן האיטום אותו תבחרו יהיה קבלן איטום מורשה, כל תוכלו בראש שקט לקבל עבודת איטום מקצועית ואיכותית שתשמר לאורך זמן.
כאשר בוחרים קבלן איטום, חשוב מאוד לוודא כי הקבלן מעניק לכם תעודת אחריות. בעת ביצוע עבודת האיטום, או אחרי, לא ניתן לדעת אילו בעיות יצוצו ומה ישתבש, חשוב מאוד לוודא שקיבלתם תעודה מפורטת מקבלן האיטום המפרטת את התחומים בהם הקבלן לוקח אחריות על ליקויים ומהו ההליך לפנייה לצורך תיקונם. בכל תחום עבודות איטום יש תקופת אחראיות שונה, כדאי מאוד לוודא עם הקבלן כי כל מקרה הוא שונה.
חשוב לוודא את איכות החומרים ושהם מחזיקים בתו תקן ישראלי, חומרים שלא מחזיקים בתו זה עלולים להיות לקויים ולא איכותיים.
בעת בחירת קבלן איטום, לא כדאי ללכת על הזול ביותר. כמו שהסברנו לפני כן, תחום האיטום הוא תחום "פרוץ" ויש בו הרבה "שרלטנים" שיבצעו עבודה פחות מקצועית עבור סכום כסף נמוך יותר. עבודה לא מקצועית תעלה ללקוחות ביוקר כאשר ליקוייה יתגלו ויהיה צורך לתקן אותם ולשלם לקבלן איטום בשנית. כדאי לעשות את השילוב נכון בין איכות ומחיר, ולבחור את הקבלן המקצועי המתאים ביותר עבורכם בלי להתפשר על האיכות.
בעת בחירת בעל מקצוע לביצוע עבודות איטום קיים עניין השנוי במחלוקת, יש הטוענים כי ישנו היתרון בבחירה של חברת איטום מוכרת וגדולה על פני קבלן איטום עצמאי. הסיכויים שחברת איטום רצינית לא תיקח אחריות או תבצע עבודה לא מקצועית קטנים בהרבה מקבלן עצמאי, שעלול להתנער מאחריות ולא ניתן באמת לדעת אם עבודתו מקצועית כמו שהוא טוען.

תחומי ההתמחות שלנו

קבלני איטום מתחלקים לתחומי התמחות שונים, חשוב מאוד לוודא כי הקבלן שאתם בוחרים מתמחה בתחום בו אתם זקוקים לעבודה איטום. אנו מתמחים בתחומים רבים ומגוונים ומספקים שירותים בתחומי איטום וזיפות גגות, איטום בסנפלינג בגבהים, איטום מפרסת, איטום מרתף, איטום קירות חיצוניים, איתור וטיפול בנזילות, איטום בהתזה, איטום גג מרוצף ותיקון גגות.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו!